Dolní Beřkovice se zapojí do programu Odolná obec

Kategorie: Dolní Beřkovice, Odolná obec 1 | 0

Ve čtvrtek 6. srpna 2015 se v Dolních Beřkovicích uskutečnilo další setkání v rámci programu Odolná obec. Odolná obec přináší Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové spolupráce, která v obci intenzivně působila po povodních v roce 2013. Diakonie ČCE konkrétně zajišťovala dobrovolníky pro úklid po povodních a finančně vypomáhala rodinám, které vysoušely vlhké domovy. Nyní do obce přichází s programem Odolná obec, jež si klade za cíl zvýšit bezpečnost obyvatel před katastrofami, zejména povodněmi.

Zatím poslední schůzka navázala na dotazníkové šetření, které se na základě domluvy s Mgr. Janou Basařovou uskutečnilo během Letní slavnosti pořádané základní školou. Ačkoliv se dotazníkového šetření nemohli zúčastnit všichni obyvatelé Dolních Beřkovic a jeho vypovídající hodnota byla tímto částečně omezena, přineslo šetření několik zajímavých poznatků. Například to, že více než polovina dotazovaných občanů by se do programu aktivně zapojila.

Další setkání se uskuteční ve středu 16. září, znovu v restauraci Na Knížecí. Na této schůzce se budeme již konkrétněji zabývat  opatřeními  pro zvýšení bezpečnosti obyvatel v obci. Setkání je otevřeno veřejnosti. Pokud Vás tedy problematika zajímá, neváhejte přijít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *