Odolná obec zavítala do Soběslavi

Kategorie: Odolná obec 1, Soběslav | 0

V pátek 29. května 2015 jsme s projektem Odolná obec zavítali na oslavu Dne dětí – Rolničkování, které organizovala Diakonie ČCE – Rolnička v Soběslavi na plovárně u Lužnice. Během pátečního odpoledne jsme tedy formou dotazníku získávali informace o zabezpečení Soběslavi před povodněmi a jinými katastrofami.

Našeho programu se mohli aktivně účastnit rodiče i jejich děti. Děti si u stánku Odolné obce mohly zkusit, jak se balí evakuační zavazadlo, nebo v pláštěnce a s evakuačním zavazadlem doběhnout do evakuačního centra. Ti nejmladší účastníci Rolničkování kreslili obrázky na téma „Voda a my“, zatímco jejich rodiče vyplňovali dotazník.

Evakuaci jsme neplánovaně vyzkoušeli na vlastní kůži, když nás zasáhla silná průtrž mračen. Vichřici jsme naštěstí ustáli my i náš nový stan a pokračovali jsme dál v programu.

Před odchodem lampionového průvodu zpět do centra Soběslavi proběhlo slosování. Čtrnáct lidí, kteří vyplnili dotazník, vyhrálo hodnotné ceny, například výtvarné a sportovní potřeby pro volný čas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *