Jarní setkání s obyvateli Štětí

Kategorie: Odolná obec 2, Štětí | 0

Dne 11. května 2017 jsme jednali s veřejností a se zástupci krizového řízení.

Diskutovali jsme o připravované informační příručce, kterou si místní obyvatelé vybrali jako jeden z výstupů projektu Odolná obec. Jak taková příručka vypadá? Na jeden z příkladů se můžete podívat zde.

Během setkání vyšlo najevo, že město Štětí je relativně dobře připraveno na povodně. Nicméně dvě části obce – Počeplice a Hněvice, mají s povodněmi vždy potíže, protože leží přímo u břehů Labe a zábrany zde nejsou dostatečné. Právě na tuto problematickou část se společně s jejich obyvateli zaměříme a najdeme taková opatření, která pomohou snížit dopady příštích povodní.

Už i děti budou vědět, jak se připravit na povodně

Šestnáct učitelů se zúčastnilo školení na téma mimořádné události. Na semináři pořádaném Diakonií ČCE–HRS 5. května 2017, si učitelé vyzkoušeli různé metody, jak zakomponovat toto téma do výuky. Náš cíl je jasný, i děti by měly vědět, jak se při takových to událostech zachovat. Zároveň pedagogové projevili zájem o studijní materiály, které má Diakonie k dispozici.

Program na příští měsíce

Dne 4. října 2017 proběhne v knihovně ve Štětí seminář směřovaný především na místní seniory s tématem „Dokážete to! Jak pomoci sobě i druhým, aneb seminář o zvládání náročných situací“. Tímto tématem bude zájemce provádět naše kolegyně Zdeňka Sobotová, která má výrazné zkušenosti s krizovou komunikací.

Budeme dále hledat možnosti spolupráce s obyvateli Počeplic a Hněvic. Takže pokud tam máte známé, popřípadě jste odtud, a máte zájem podílet se na zlepšování odolnosti vůči povodním i v těchto lokalitách, budeme jedině rádi, pokud nás kontaktujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *