Obyvatelé Plaňan vytvářeli protipovodňovou příručku

Kategorie: Materiály, Odolná obec 2, Plaňany | 0

Setkání s občany městysu Plaňany proběhlo dne 1. června 2017. Jednání se zúčastnili i členové krizového řízení obce. Plaňanští si jako jeden z výstupů projektu Odolná obec zvolili informační příručku, která bude odpovídat místním podmínkám a potřebám. Společně jsme proto začali pracovat na obsahu brožury. Vytvořili jsme kapitoly, které sdělují, co je potřeba si sbalit s sebou do evakuačního zavazadla, jak pomoci nejvíce ohroženým a jaké jsou kontakty na povodňovou komisi. A že nám šla práce hezky od ruky, tak to vidíte na fotkách. Na příštím setkání vytvoříme kapitoly o zaopatření domácích i hospodářských zvířat a domu na dobu evakuace.

Žáky ZŠ Plaňany čeká projektový den

V následujících dnech začneme plánovat projektový den pro děti ZŠ Plaňany, jehož součástí budou nejrůznější aktivity a hry. Žáci si při nich vyzkouší, co mají dělat, kdyby se blížila povodeň či jiná mimořádná událost.

Středisko HRS se těší na další setkání s obyvateli Plaňan

Další setkání s občany proběhne dne 20. září 2017 od 18 hodin v budově základní školy. Přijďte a zapojte se do diskuze, rádi se s Vámi setkáme a uděláme další krok k větší odolnosti Plaňan.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *