Motorový člun, humanitární sklady i obecní rozhlas: Odolná obec přispívá na protipovodňová opatření

22. března slavíme Světový den vody. I naše Středisko humanitární a rozvojové spolupráce má k vodě hodně blízko. Naším projektem Odolná obec II přispíváme k prevenci proti povodním. V minulém roce jsme se s týmem Odolné obce setkávali s lidmi z Křešic, Plaňan, Rudníku a Štětí a diskutovali o tom, jak snížit dopady příštích povodní. Na komunitních setkáních vznikaly informační materiály, které shrnují zkušenosti místních s povodněmi. Pořádali jsme také školení pro učitele a projektové dny pro děti. V letošním roce každou z obcí podpoříme příspěvkem na protipovodňová opatření.

Čtyři obce zlepší protipovodňová opatření

První obec, s kterou jsme uzavřeli darovací smlouvu, byl městys Plaňany, a to 20. února 2018. Díky příspěvku Plaňany rozšíří a modernizují rozhlas v obci, pořídí motorový člun a vybudují sklad pro uložení protipovodňové techniky.

Také 13. březen 2018 byl pro nás i zapojené obce významný. Během jediného dne jsme stihli podepsat darovací smlouvu s městem Štětí i obcí Křešice.
Ve Štětí jsme se rozhodli pro podporu místního sdružení dobrovolných hasičů, kteří obdrží nové elektrocentrály, protipovodňové vaky, čerpadla a další technické vybavení. O podpisu darovací smlouvy se můžete dozvědět více v reportáži televize Štětí.

V Křešicích přispěje projekt Odolná obec na dokončení revitalizace Zahořanského rybníka, zpracování revize odtokových poměrů Křešic a studii proveditelnosti. Podpoříme i projekt na vybudování humanitárního skladu a na revitalizaci evakuační cesty obce.

Nyní nás čeká uzavření poslední darovací smlouvy s obcí Rudník, které je naplánováno na 11. dubna 2018. Následně se zaměříme na dokončení informační brožur a plakátů pro obyvatele zapojených obcí a jejich distribuci. A samozřejmě pokračujeme ve školení učitelů a projektových dnech, ale o tom zase někdy příště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *