Povodňový rádce pro obyvatele Křešic je na světě

Už i Křešice mají, stejně jako ostatní Odolné obce, svůj informační leták pro případ povodní. Povodňový rádce pro obyvatele Křešic je výsledkem naší spolupráce se zastupiteli a obyvateli obce, se kterými jsme mluvili o jejich zkušenostech s povodněmi. Díky nim Povodňový rádce pro obyvatele Křešic nabízí skutečně praktické informace, jak se při povodních zachovat. Místním za jejich čas a cenné postřehy moc děkujeme.

Co v informačním letáku najdete?

Dozvíte se, jak poznat blížící se povodeň a jak získávat informace o vývoji krizové situace. Povodňový rádce obsahuje celou řadu užitečných technických informací. Dozvíte se, jaké průtoky Labe byly naměřeny ve stanici Mělník při minulých povodních, i to, že z Mělníka do Křešic musí voda v řece Labi překonat více jak 5ti hodinovou vzdálenost.

Zjistíte, jak postupovat při vlastní evakuaci od přípravy evakuačních zavazadel přes stěhování nábytku až po asistování při evakuaci sousedů. Leták myslí také na domácí mazlíčky a hospodářská zvířata. Není opomenuta ani informace, kdo vám pohlídá domov po dobu vaší nepřítomnosti.

Součástí publikace jsou i rady, co dělat po povodni. Kdy se vrátit domů? Jak se zbavit vody? Na co se zaměřit při odstraňování škod a jak si dům zařídit, aby v případě další povodně proběhl návrat do původního stavu co nejrychleji? Na všechny tyto otázky najdete v letáku odpovědi.

Povodňový rádce obsahuje odkazy na užitečné webové stránky a telefoní čísla na evakuační centra a další důležité kontakty. Co tedy nevyčtete přímo z letáku, dozvíte se skrze uvedené kontakty, které budete mít vždy v případě povodně po ruce.

Jak můžete informační leták získat?

Leták budeme rozdávat obyvatelům Křešic přímo do domácností i na některých setkáních s občany pořádaných obcí Křešice. V elektronické podobě si ho můžete kdykoliv stáhnout zde.

Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové spolupráce vydalo informační leták díky finanční podpoře Diakonie Katastrophenhilfe.

Obyvatelé Křešic s námi mluvili o svých zkušenostech s povodněmi a vznikla z toho dvě videa. Prohlédněte si je:

https://www.youtube.com/watch?v=tb68Mf9cr94

https://www.youtube.com/watch?v=tmn7hQB4ypA

Zanechte komentář