Hrobečtí hasiči se poprvé plavili po Labi na novém člunu

Kategorie: Hrobce, Odolná obec 3 | 0

V neděli 6. prosince se výjezdová jednotka hrobeckých dobrovolných hasičů dočkala předání nového zásahového člunu, který byl pořízen díky projektu Odolná obec s přispěním obce Hrobce.

Tím ale výčet přínosů projektu pro Hrobce nekončí. Na nebezpečí povodní je potřeba být neustále připraven. Proto vznikla příručka pro obyvatele Hrobec, kterých se hrozba povodní přímo dotýká. Příručka bude rozdána mezi tyto domácnosti v průběhu prosince. Online verze příručky je pak dostupná na projektových stránkách či stránkách obce Hrobce.

V prosincovém vydání Hrobecké vlny byl uveřejněn článek o zadržování vody na zahradě. Ačkoliv se na první pohled může zdát údržba zahrádky a hrozba povodní jako nesouvisející problémy, spojitost mezi nimi rozhodně existuje. Vhodné zasakování a zadržovaní vody v krajině či na zahradě může totiž příznivě přispět k ochraně před suchem. Zároveň větší schopnost udržet vodu v půdě sníží nadbytečný odtok dešťové vody do toků řek.

Obec Hrobce ve spolupráci se společností VOP Dolní Bousov dokončuje projektem podpořený povodňový plán, který Hrobce získají v tištěné i digitalizované formě. Přístupný bude pro občany na webových stránkách.

Ani příští rok nebudeme zahálet. Plánujeme opravy rozhlasu, hasiči z výjezdové jednotky projdou kurzem, který jim dá oprávnění zásahový člun řídit, a v neposlední řadě nepřestaneme přinášet rady, jak se chránit před povodní. Dospělí se můžou těšit na speciální vydání Hrobecké vlny a děti na zábavné aktivity na Dni dětí.

Nezapomeňte si také pustit video z předávání člunu: