Neporučíme větru ani dešti, ale připravíme se na ně. Společně s vámi analyzujeme současná rizika v obci – tedy co a kdo je nejvíc ohrožen. A společně s vámi budeme hledat způsob, jak se povodni a jejím následkům lépe bránit. To všechno po důkladném rozboru a setkáních s lidmi, kteří v obcích žjií. Odolnost nepřijde sama, ale postupně ji budujeme. Spolu a přesně na míru dané lokalitě.

Odolná obec je komplexní program Diakonie ČCE pro obce, které chtějí být připravené na mimořádné událostiSnaží se pomáhat obyvatelům snížit následky katastrof a zvýšit jejich odolnost.

Pracujeme:

  • s hrozbou mimořádné události (např. povodně),
  • se zranitelností obce vůči těmto hrozbám (z hlediska lokality, cílových skupin, technických kapacit),
  • s kapacitami obce (příprava, budování bezpečnostních opatření, povodňový plán).

Programu se aktivně účastní obyvatelé obce, stejně jako její vedení a aktivní zájmové spolky. Odolná obec nezapomíná ani na nejmenší obyvatele obcí, proto pracuje rovněž s místními školami.V průběhu spolupráce se mapují rizika, plánují a provádějí preventivní opatření. Tým české humanitárky Diakonie ČCE přitom působí jako koordinátor a facilitátor těchto aktivit a snaží se pomáhat nasměrovat snažení obyvatel tím nejvhodnějším směrem.

V srpnu 2016 jsme ukončili pilotní projekt Odolná obec I – spolupráce na připravenosti a prevenci s městy Terezín, Soběslav a obcí Dolní Beřkovice. Informace o proběhlých aktivitách lze nalézt mezi našimi Zkušenostmi vpravo nahoře.

Na podzim 2016 jsme zahájili nový projekt Odolná obec II a spolupracujeme teď v těchto obcích:

 

Křešice Plaňany Rudník Štětí

 

 

Zanechte komentář