Hrobecké děti viděly záchranu tonoucího

Hrobecké děti viděly záchranu tonoucího

Pondělní dopoledne 16. května bylo v Hrobcích věnováno nejmenším dětem z Mateřské školy Rohatce. Dobrovolní hasiči si ve spolupráci s Diakonií na břehu Labe připravili dvouhodinový program, který si děti určitě užily naplno.

Tématem celého dopoledne byla voda a nebezpečí, která život v blízkosti řeky přináší. Hned na úvod dobrovolní hasiči ukázali, jak umí zachránit z vody topícího se člověka.

Po akční podívané se děti dozvěděly, co je to povodeň, kdy nám hrozí a zejména to, jak před ní utéci do bezpečí. Zabalily si společnými silami evakuačního zavazadlo, aby jim po útěku do bezpečí nic zásadního nechybělo.

Dobrovolní hasiči jim potom předvedli svoje technické vybavení, ukázali, co vše lze najít v hasičském autě, jaké obleky hasiči nosí, a nezapomněli ani na základy první pomoci.

Zapojte se a darujte

Díky vám předcházíme dopadům přírodních katastrof, zasahujeme při povodních a suchu v České republice a pomáháme lidem, které přírodní katastrofa postihla. Váš dar použijeme tam, kde bude nejvíce potřeba. Také vás budeme pravidelně informovat o tom, jak dary využíváme.

Děkujeme vám, že podporujete naši práci!