Video pro školy o změně klimatu

posted in: Materiály, Školy | 0

O tom, že klimatická změna je stále vážnějším problémem, již nemůže být pochyb. Sami se o tom přesvědčujeme i na našem území, které například v posledních letech čím dál více sužují dlouhodobá sucha a rekordní teploty. Abychom toto komplexní téma představili i těm menším, vytvořili jsme krátké výukové video určené pro žáky prvního stupně základních škol.

Video seznamuje žáky s projevy globálního oteplování, jakými jsou například zvyšování teploty vzduchu, dlouhodobá sucha, extrémní projevy počasí (povodně) a jejich dopady (sesuvy půdy) a zvyšování hladiny moří v důsledku tání ledovců. Video dětem jednoduchým způsobem vysvětluje, jak ke klimatické změně dochází, a přináší příklady, co můžeme dělat, abychom ji zmírnili (šetrná spotřeba elektrické energie, využívání veřejné dopravy, vysazování rostlin).

Pokud chceme dopady klimatické změny skutečně snižovat, je třeba si uvědomovat její příčiny i možnosti, jak můžeme stávající trend ovlivnit naším jednáním. K tomu je důležité vést i naše děti, aby tu po nás zůstalo příjemné místo k životu i dalším generacím. Video je k dispozici na našem YouTube kanálu a prohlédnout si jej můžete zde.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *